• slide1
    Kalite Laboratuvar
    Kalite ölçüm cihazımız hakkında bilgi alabilirsiniz

ZEISS CONTURA

CONTURA – esnek, güvenilir ve kalitesinden ödün vermeyen geniş bir ZEISS platformu. En son nesil çok daha hassastır ve daha geniş bir ölçüm aralığının yanı sıra geniş bir optik sensör paketi sunmaktadır. Mükemmel bir tarama teknolojisine sahip olan ZEISS CALYPSO referans yazılımı ve yüksek seviyede ayarlanmış genel konsept, bir standart olarak ZEISS CONTURA'nın sınıfındaki yerini sağlamlaştırmaktadır.

gallery-item

Ölçüm Aralığı
  X Y
Z
9/12/8 900 1,200 800

Sensör çeşitleri

ZEISS CONTURA, sabit bir pasif sensör, esnek bir RDS döner kafa taşıyıcısı veya aktif tarama sensörü ile gelmektedir. Bütün sensör çeşitleri taramayı mümkün kılar. ZEISS navigatör teknolojisi, hassas ölçümleri durmadan gerçekleştirebilmek için standart olarak aktif sürüm ile beraber gelmektedir.

Sağlam ve hassas

Konfigürasyona göre, yüksek dayanıklılık, düşük termal genişleme ve minimum miktarda hareket eden ağırlıklar için ZEISS CONTURA üzerinde seramik veya CARAT eksenler kullanılmaktadır. Üç eksendeki hava yastıkları, en yüksek hareket hızlarında ve ivmelenmelerde bile tutarlı bir dengenin mevcut olmasını sağlarlar. ZEISS CONTURA üzerinde bulunan asılı cam seramik cetveller, hemen hemen uzamaya maruz kalmazlar ve bu yüzden herhangi bir ilave sıcaklık sensörüne veya matematiksel bir telafiye ihtiyaç duymazlar. Atölye için uygundurlar ve herhangi bir kirlenme veya diğer unsurlara karşı korunmaktadırlar.

Bilgisayar Destekli Hassasiyet (CAA)

Köprü, özellikle tarama gibi hassaslığı etkileyen dinamik güçlere maruz kalır. ZEISS CONTURA, bu tür eylemsizlik etkilerinin telafisini hesaplar. Bu, istenilen hassaslığın yüksek ölçüm hızlarında bile aynı kalmasını sağlar.

Uygun kontrol

Sistem, kullanıcı dostu bir kontrol paneli tarafından kontrol edilir ve bir bilgisayara ihtiyaç duymaz. İlerlemeli kumanda kolu bütün eksen hareketlerinde daha kolay ve daha hassas bir kontrolü mümkün kılar. Hız, CNC modunda ayarlanabilir.

Seçenekler

  • Aynı ölçüm belirsizliğine sahip daha büyük bir sıcaklık aralığı için (18-26°C) HTG (Yüksek Sıcaklık Eğimleri) iş parası ve ölçüm makinesi için sıcaklık sensörleri içerir. x= 700/1,000 mm için mevcuttur
  • Yeniden kalibrasyon gerektirmeden maksimum yeniden üretilebilirlik için entegre edilmiş sensör magazini
  • Aktif problar için QuickChange hızlı sensör değişimi
  • %60'a kadar daha az sıkıştırılmış hava tüketimi için ZEISS AirSaver

Sensör çeşitleri

Direkt
Direkt sensör modeli, eğimli geometrilere sahip olmayan dik geometrilere sahip küçük parçaların ölçümü için idealdir. ZEISS VAST XXT tarama sensörüne sahip olan ZEISS CONTURA direkt, tekli işlem aşamalarının imalat ve süreç denetimi amacıyla ZEISS'ın tarama teknolojisi dünyasına girmek için uygun fiyatlı imkanlar sunmaktadır. Alternatif XDT tek noktalı sensör, gerek görüldüğünde ZEISS'ın VAST XXT'sine eklenebilir. ZEISS CONTURA direkt, 10/16/6 boyutuna kadar mevcuttur.

RDS
ZEISS'in VAST XXT sensörü ile birleştirilen esnek RDS döner kafa taşıyıcısı, her türlü açıda çeşitli unsurların taranmasını mümkün kılar. 2.5°'lik eğimlerde toplamda 20.736 pozisyon ile RDS, hemen hemen her türlü konumsal açıya ulaşabilir. Bu, özel prob konfigürasyonlarının oluşturulması gereken karmaşık parçaların ölçümünde özellikle avantajlıdır. Kalibrasyon süreleri, en iyi seviyedeki kalibrasyon rutinleri sayesinde minimumda tutulur. RDS ayrıca, ZEISS CONTURA üzerinde ZEISS'in optik sensörlerinin kullanımını da mümkün kılar.

Aktiv
ZEISS CONTURA aktiv, sorunsuz bir işlem içerisinde hızlı tarama için navigatör teknolojisi ile beraber gelmektedir. ZEISS'ın VAST XTR gold veya VAST XT gold aktif tarama probları ile çalıştırılabilir – yüksek çıktı oranlarına sahip derin ve offset özelliklerin ölçümü için özellikle uygundur. Her iki sensör de aynı yuvayı kullanmaktadır. Mevcut ölçüm programları, dönüşümü takiben kullanılabilir. QuickChange hızlı prob değişim sistemi de, kullanılabilen başka bir seçenektir.